СКІЛИ
Posted in

Що потрібно для зарядки електромобіля

Posted in

Перш за все для зарядки електрокара достатньо мати доступ до електромережі.
Електромобіль зручно заряджати вдома або на роботі. Ідеально, коли є можливість заряджати авто і вдома і на роботі. Це дозволить уникнути певні обмеження, з котрими іноді стикаються електромобілісти.
Для зарядки автомобіля достатньо мати 2 речі: портативна зарядна станція і кабель для публічних (стаціонарних) зарядних станцій.

Портативна зарядна станція підключається до різних типів електромереж змінного струму і управляє процесом зарядки електромобіля. Під’єднання здійснюється через побутові розетки, силові однофазні та трьохфазні роз’єми. Саме портативну станцію зазвичай помилково називають зарядним кабелем.

Портативні станції, потужністю до 3.7 kW/годину, зазвичай мають євровилку (правильна назва – Schuko) підключаються до побутових однофазних електромереж.

Прискорені однофазні 220-230V (3.7kW-9.2kW/годину) мають роз’єми синього кольору.

Прискорені трьохфазні 380-400V (11kW-22kW/годину) мають роз’єми червоного кольору.

Також використовуються перехідники з одних роз’ємів на інші.

Часто портативні станції використовують як стаціонарні, підключаючи їх на пряму до розподільчих коробок або силової автоматики. Встановлюють їх у спеціальні кріплення, корпуси або щитки.

Зарядний кабель з’єднує публічну (стаціонарну) зарядну станцію з автомобілем. Процесом зарядки управляє станція, до котрої під’єднуєтесь авто. Такі зарядні станції мають вбудований або кабельний роз’єм Type2 (Mennekes). Кабель обирається в залежності від того, який тип роз’єму у Вашому автомобілі. Відповідно до стандартів безпеки кабель має бути цільним (не містити розривів у вигляді перехідників).

Існують 3 типи таких кабелів (OUTPUT – INPUT*):

Type1 (J1772) – Type 2 (Mennekes)

Type2 (Mennekes) – Type2 (Mennekes)

Type Tesla – Type 2 (Mennekes)

*INPUT – тип підключення до електромережі або зарядної станції, OUTPUT – тип підключення до електромобіля

Також існують публічні зарядні станції з вбудованим кабелем та роз’ємами Type 1 або Type2. Вони на пряму під’єднуються до авто.

Для зарядки американських автомобілів Tesla потрібен спеціальний адаптером TSL-02.

Детальніше про типи роз’ємів електромобілів читайте тут.

Зустрічаються випадки, коли для домашнього використання встановлюють стаціонарні зарядні пристрої потужністю 22kW/годину, для котрих додатково потрібен зарядний кабель. Потрібно пам’ятати, що за ніч така станція заряджатиме більше 200kW, що вдвічі перевищує максимальну ємність акумуляторів найзарядженіших електрокарів.

Швидкісні станціі (суперчарджери) постійного струму (DC) мають вбудований кабель з коннектором, котрий на пряму підключається в авто. Вийнятком є електромобілі Tesla, для котрих існують спеціальні перехідники для швидкісної зарядки.

Детальніше про типи роз’ємів зарядних станцій читайте тут.

Детально про підключення зарядних станцій можливо прочитати тут.

Join the conversation

Search www.chargeu.com.ua

Wishlist

Login

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

SHOPPING BAG (0)

Added to wishlist!

Зворотній дзвінок