СКІЛИ
Posted in

Що таке 220 Вольт, 380 Вольт або сучасні значення 230V та 400V

Posted in

Згідно сучасних стандартів, напруга в побутових електромережах повинна відповідати 230 Вольтам. 400 Вольт – стандартна напруга для промислових електромереж. В СРСР напруга в електромережах відповідала 220 та 380 Вольтам. Досі такі характеристики можливо зустріти на розетках та електрообладнанні.

Для того щоб зрозуміти, що таке 380В (400В), спочатку потрібно розібратись що таке 220В (230В).
Від електростанцій до житлового району струм подається по електролініям під вкрай високою напругою. В самий будинок електроенергія приходить вже від трансформаторної підстанції, котра перетворює високовольтну напругу мережі понижуючи його до тих самих 400В.
Взагалі першочергово промислова мережа, в більшості випадків, являє собою трьохфазну (400В) і до багатоквартирного або приватного будинку (кількох будинків) проведена саме трьохфазна мережа, котра в подальшому може розходитися на три однофазні (в більшості випадків так і відбувається). Загалом ми маємо два варіанти організації електропроводки. Ми можемо провести до кінцевого споживача одну фазу, напруга 230В або всі три фази, напруга 400В. Так в чому ж різниця?

Трифазна проводка складається з 4-х або 5-ти дротів – 3 фази, нуль та земля (при наявності), однофазна проводка складається з 2х або 3х дротів – однієї фази, нуля та землі (при наявності). Напруга 400В діє в 3-х фазній мережі між будь-якими двома (з трьох) фазами. Напруга в 230В діє між однією з трьох фаз та нулем.
Умовно кажучи, якщо ми отримуємо струм одразу по трьом дротам, то це 380В (400В), якщо отримуємо струм через один дріт, то це 220В (230В), не враховуючи нуль та землю, відповідно.
У підсумку: в обох видах проводки присутній нульовий дріт (нейтраль), по відношенню до нуля на усіх трёьох фазах напруга 220В(230В), а по відношенню цих фаз одна з одною напруга 380В(400В). Відбувається це з такої причини, що кожна з трьох фаз трохи зміщена відносно одна одної, на 120 градусів, якщо бути точнішим. Але це окрема тема.
Звісно, в більшості випадків беруть три фази і розподіляють їх між кількома споживачами. Виходить, що кожен з цих споживачів використовує одну фазу, 230В. 400В використовують в більшості випадків в промислових цілях, де існує потреба в більш високих потужностях або є спеціальне обладнання, здатне споживати одночасно три фази.

Також для споживання 3-х фаз одночасно недостатньо звичайної розетки, в будь-якому випадку потрібні спеціальні силові роз’єми здатні витримувати необхідну потужність та котрі мають необхідну кількість контактів у вилці. Силові роз’єми розрізняються за напругою, кількістю фаз та силою струму. Наприклад: 16Ампер, 32Ампера, 63Ампара, 125Ампер, котрі здатні витримувати необхідну силу струму.
Приклади використання трьохфазної проводки в побутових цілях присутні, зазвичай в приватних будинках, де потрібна більша кількість енергоємності та є велика кількість різного електрообладнання.

Електромобілі здатні приймати струм по одній фазі або по трьом фазам. Це залежить від типу вбудованого інвертора (бортовий зарядний пристрій). Електричний транспорт в ЄС здебільшого комплектується трьохфазними роз’ємами. Частина автомобілів приймають всі три фази а частина тільки одну з трьох. Гібридні електромобілі також зазвичай однофазні. Автомобілі з американського ринку також є однофазними так як побутові та промислові електромережі – однофазні (побутова напруга – 120V, промислова – 240V).
Якщо Вам доступні три фази а електромобіль однофазний, ви зможете заряджатись тільки по одній фазі. Для цього можливо взяти одну фазу з трьох або розподілити фази на зарядку одночасно трьох електромобілів. Трьохфазні лінії часто закінчуються промисловими раз’ємами. Їх Ви можете використовувати в якості розетки для портативної зарядної станції. Дозволяє заряджатись однією такою станцією у різних місцях. Для стаціонарного підключення варто використовувати розподільчі коробки та з’єднання через клемні колодки згідно схеми електричного підключення, зазначеної в інструкції.

Детально про швидкість зарядки можливо дізнатись тут.

Детально про підключення зарядних станцій можливо прочитати тут.

Join the conversation

Search www.chargeu.com.ua

Wishlist

Login

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

SHOPPING BAG (0)

Added to wishlist!

Зворотній дзвінок