СКІЛИ
Posted in

Чому гріється вилка від зарядки електромобіля

Posted in

Власники електрокарів стикаються з таким явищем, як перегрів вилки портативної зарядної станцію. В  більшості випадків проблема не в самій вилці зарядної станції а в розетці, подовжувачі або проводці до якої користувач під’єднав зарядку.

Розглянемо, чому це так. Побутова вилка і розетка (євророзетка), правильно називається Система Schuko, з’явились в Німеччині у 1930 році. Система прийнята як стандарт підключення до побутових мереж Європи та інших країн. Система є не досконалою, перш за все, через поступове послаблення контактів саме розетки. Поганий контакт спричиняє нагрів розетки і одночасно нагріває вилку. Як наслідок перегріву, ми бачимо деформацію вилки але зазвичай проблема, перш за все, в розетці або невідповідності проводки.

Причина пошкодження вилки легко визначається. В разі її нагріву розеткою, з’єднання дроту з контактами вилки не будуть містити ознак горіння. Також можна це визначити за напрямком пошкодження/горіння.

Зарядні станції що містять термодатчик так само не справляються з функцією контролю температури оскільки умови використання влітку або взимку впливають на їх роботу. Також це не убезпечує від перегріву розетку або лінію електромережі чи їх з’єднання.

Перед зарядкою від побутової розетки переконайтесь, що лінія електромережі та розетка відповідає потужності зарядної станції. Надійним рішенням є залучення спеціаліста (електрика) для перевірки відповідності та визначення максимальної потужності зарядки електромобіля. Розетки або їх пакування має містити маркування максимальної сили струму. Найпопулярніші розетки розраховані на 16А або 10А. Як порахувати потужність зарядки електромобіля читайте тут.

Подовжувачі, переноски або перехідники (адаптери) потребують особливої уваги. Дізнайтесь перетин дроту подовжувача. Для зарядки на 16 Амперах перетин дроту повинен бути 2,5мм2. Необхідно переконатись, що розетка і лінія електромережі, до котрої під’єднаний подовжувач теж відповідає навантаженню. Побутові подовжувачі зазвичай розраховані на 8—10 Ампер. Штатними зарядними пристроями не передбачено їх використання через те, що сила струму таких станцій більша за цей показник (складає 10-12Ампер).

В неякісних деталях, властивості металів та інших матеріалів можуть не відповідати зазначеному навантаженню. На вітчизняному ринку багато неякісної продукції, котра має маркування, яким вона просто не відповідає. При виборі аксесуарів ретельно підходьте до підбору фурнітири та матеріалів, обирайте якісні та перевірені бренди. Пам’ятайте, що це Ваша особиста безпека і Ваших близьких. Не піддавайте загрозі авто та нерухомість!

Якщо для постійної зарядки електромобіля ви маєте лише розетку Schuko на 16 Ампер, можливо замінити з’єднання на більш надійне – силову розетку та вилку (роз’єми) 230V 16A. Детальніше про комплект заміни дивіться тут. Існує додатковий перехідник, з котрим доступне підключення до побутових розеток.

При використанні зарядних станції важливо пам’ятати про загрози, пов’язані з їх використанням на надмірних потужностях, для електромережі або її складових. Неправильно обрана потужність може призвести до загоряння. Якщо кабель зарядної станції підтримує горіння, то навіть на відкритому просторі, полум’я по кабелю може перекинутись на електромобіль.

Крім основних контактів розетки, можуть послабитись контакти захисного заземлення. Індикація зарядної станції про це повинна інформувати. Для профілактики контакти можна підігнути викруткою на кілька міліметрів в напрямку середини розетки. Якщо використовується електрофурнітура з гвинтовими контактами, їх рекомендовано затягувати раз на 2-3 роки.

Як правильно підібрати силу струму зарядної станції читайте тут.

Якщо ви побачили пошкодження вилки або розетки, припиніть їх використовувати для зарядки. Обов’язково зверніться до фахівців для їх заміни. Навіть якщо регулярно заряджаєтесь і перегрів в місцях підключення не відбувається, це може статись з початком зміни пори року. Періодично здійснюйте перевірку цілісності елементів підключення станції та лінії електромережі.

Join the conversation

Search www.chargeu.com.ua

Wishlist

Login

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

SHOPPING BAG (0)

Added to wishlist!

Зворотній дзвінок